Projektowanie ogrodów

Mała architektura a turystyka

wejscie-architektura Mieszkańcy kolejnych polskich miast przywiązują coraz większą wagę do tego, jak prezentuje się lokalna mała architektura. Zależy im zresztą już nie tylko na tym, aby ławki nie były dewastowane, a kosze na śmieci nie stawały się łatwym celem dla piromanów-amatorów. Mała architektura zyskuje nowy wymiar, coraz więcej osób uważa bowiem, że może być ona swego rodzaju wizytówką miasta. Na pierwszy rzut oka pomysł taki wydaje się wyjątkowo abstrakcyjny, gdy jednak zastanowimy się nad nim, z pewnością dojdziemy do wniosku, że warto poświęcić mu chwilę uwagi. Oczywiście, trudno oczekiwać, że atrakcyjne wizualnie kosze na śmieci i eleganckie stojaki na rowery przyciągną do miasta rzesze turystów, bez większego trudu można jednak wyobrazić sobie sytuację, w której nawet wizualnie atrakcyjny ośrodek miejski traci na znaczeniu, bo ławki, z których dawno już odpadła resztka farby nie skłaniają do tego, aby usiąść na jednej z nich. Nawet więc jeśli mała architektura pełni jedynie funkcję pomocniczą przy kreowaniu wizerunku miasta, nie można nie zgodzić się z tym, że jest to funkcja bardzo istotna. Warto pamiętać o tym zatem już w czasie składania najbliższego zamówienia na kolejne ławki i donice.

Mała architektura

projektowanie ogrodów Ogród to nie tylko krzaczki, drzewa i trawa. W dużej mierze o wyglądzie jak i jakości ogrodu oraz jego funkcjonalności decyduje to jak jest urządzony i czy projekt ogrodu przewidywał małą architekturę. W skład tej ostatniej wchodzi bardzo wiele różnych elementów do jednych z najpopularniejszych należą między innymi stoły czy krzesła ogrodowe jak i również zaliczymy do tej kategorii grill murowany jak i również wszelkiego rodzaju altanki. To jednak jeszcze nie wszystko. Wykonując projektowanie ogrodów warto również zastanowić się nad ogrodzeniem i miejscem na składowanie śmieci.

To ostanie bardziej dotyczy sytuacji, jeżeli ogród mamy przed domem, nie zmienia to jednak faktu, że ogrodzenie śmietnika również należy przemyśleć i może być ono równocześnie ładne jak i funkcjonalne. Z ciekawszych elementów małej architektury zaliczymy jeszcze mostki, które w przypadku, jeśli posiadamy oczko wodne możemy przeprowadzić nad tym oczkiem. Generalnie pomysłów jest bardzo wiele i zapewne każdy znajdzie coś dla siebie.

Oczko wodne

Woda w ogrodzie

Zdecydowanie oczko wodne nadaje niepowtarzalnego charakteru każdemu ogrodowi.

Planowanie

Zaplanuj ogród

Planowanie ogrodu to podstawa aby mieć wspaniałe miejsce zarówno na relaks jak i miejsce do zabawy dla dzieci.

stat4u